Anaokulu

İlgi alanlarımız ve yeteneklerimiz doğrultusunda bizler gelişimlerimizi sürdürürken; eğitim programımız çerçevesinde tüm gelişim alanlarımız da desteklenerek, yarının duyarlı, bağımsız, girişken ve mutlu bireyleri olma yolunda ilerliyoruz.

Atabek Koleji Anaokulu’nda öğrencilerimiz, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler.
Çocuklar, öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bireyler olmak üzere eğitim alırlar.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Farkımız

Müzik, çocukların çevreyi daha bilinçli dinlemesine, dikkatlerini işittikleri seslere verebilmelerine ve müziğe uygun hareket etmelerine yardımcı olur.

Başta satranç olmak üzere akıl oyunları sınıfında eğitim gören öğrencilerimiz, hem eğitim hayatı boyunca, hem de yaşamında daha başarılı olacak meziyetler kazanır.

Anaokulu öğrencilerimiz, gün boyunca vakit geçirdiği sınıflarda öğretmenlerinin desteğiyle İngilizceyi doğal ortamda anlamlı bir şekilde kullanır.

Okulumuzda bulunan hayvanat bahçesinde onlarca hayvanın bulunduğu bir hayvanat bahçesinde, öğrenciler elleriyle besledikleri hayvanları tanıma ve sevme fırsatı bulur.

Branş Dersleri ve Etkinliklerimiz

Pek çok derslerin, etkinlik ve projelerin bulunduğu ilkokulumuz; içinde barındırdığımız ders çalışma teknikleriyle de öğrencilerimizin tüm gününü mutlu geçirmesini sağlıyor.

İLkokulumuz; müzik, dans, satranç, drama, oyun ve fiziki etkinlikler, İngilizce, speaking, görsel sanatlar, ve fen-bilim uygulamaları derslerinin yanı sıra; dersleri ve hayatı pekiştirdiğimiz Fen-Matematik buluşmaları, Gems proje ve sergileri, köy okulları projeleri, sokak hayvanlarına yardım projeleri ve zaman tüneli projesi/etkinlikleri gibi bir çok faaliyet barındırmaktadır.

Veli Görüşmeleri ve Aile Katılım Etkinlikleri

Anne babalarımız bizim ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmak isterlerse, önceden randevu alarak yönetici ve öğretmenlerle görüşebilirler. Gerekli görüldüğü hallerde okulumuzda ki öğretmenlerimiz ve psikoloğumuz da anne babalarımızı görüşmeye davet edebilirler.

Daha önceden belirlenen günler doğrultusunda velilerimiz sınıfa konuk olurlar. Çocuklar ile birlikte eğlenceli etkinlikler yapılır. Etkinliklerimizi velilerimiz belirler. Bunlardan bazıları; limonata, pasta, kurabiye yapımı, ahşap ve kavanoz boyama, yoğurt mayalama ve yoğurt yeme yarışı, maske yapımı vb. etkinliklerden oluşur.

Doğum Günü Kutlamaları

Velilerimizden gelen talep doğrultusunda çocuklarımızın doğum günlerini özenle hazırladığımız sınıfımızda kutlayabiliyoruz. Zamanlarının büyük bölümünü geçirdikleri okulda, arkadaşlarıyla doğum günü kutlama imkanı bulan çocuklarımız bundan büyük memnuniyet duyuyorlar.

Tak takıştır, maskeli balo, pijama partisi, 23 Nisan şenliği, gözlük partisi, takı ve aksesuar partisi, şapka partisi vb. gibi bir çok etkinliğe yer veriyoruz. Milli Bayramlarımız; çocuklarımızla birlikte milli bayramlarımızı coşku ile kutlamak ve ileri ki nesillere taşımak bizlerin en önemli görevidir.

Okul İçi Oyun Etkinlikleri

Sınıf içerisinde hem serbest oyun zamanları düzenlenmektedir hem de grup oyunları oynanmaktadır. Havaların güzelleşmesiyle birlikte bahçe oyunlarımız çocuklarımıza büyük keyif vermektedir.

Sınıf içerisinde zeka ve hafıza geliştirici bir çok oyuncak bulunmaktadır. Ayrıca sınıflarımızda pek çok oyun oynanabilecek merkezlerimiz bulunmaktadır. İngilizce, müzik, kitap, puzzle, hayvanlar merkezi bunlardan bazılarıdır. Çocuklarımız burada hem serbest oyun oynarken yaratıcılıkları gelişir hem de grup oyunları kurmayı öğrenirler. Her Pazartesi “kitap’” her Perşembe “Sinema” her Cuma ‘oyuncak’ günü olarak belirlenmiştir. Bu günlerde çocuklarımız evden getirdikleri kitap, Cd ve oyuncakları sınıf içerisinde arkadaşlarıyla paylaşırlar. Her sabah güne başlarken yapılan spor hareketleri ise, çocuklarımızın güne zinde başlamalarını ve gün içerisinde kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor.

Yıl Sonu Gösterimiz

Geleneksel hale gelen yıl sonu gösterilerimiz de büyük bir emek ve coşku sonucu oluşmaktadır. Çocuklarımızın yıl boyunca eğitimini aldıkları tiyatro, bale, müzik vb. aktiviteleri yıl sonunda bütünleştirilerek bir gösteri haline getirip sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyoruz. Gösterimizin son bölümünde bizim için son derece gurur verici ve aynı zamanda duygu yüklü olan Mezuniyet Törenimizle kapanışımızı yapıyoruz.

Daha Fazla Bilgi Alın

Yarının seçkin ve yüksek donanıma sahip nesilleri arasında yer almak için şimdiden iyi bir eğitim şart. Çocuğunuzun doğru öğrenme ve topluma daha kolay entegre olabilmesi için Atabek’li olmasına imkan tanıyın.


Gaziosmanpaşa Anaokulu

Her geçen gün yeni bireyler yetiştiren Atabek Anaokulu; kurulduğu günden bu güne İstanbul anaokulları arasında, erdemli birey yetiştirme ve Atatürk sevgisini müfredatından hiç eksik etmedi.

Gaziosmanpaşa en iyi anaokulu

İstanbul’un ihtişamlı tarihi içinde, eğitime verilen önem çok eskilere dayanmaktadır. 1800’lü yıllardan bu yana süregelen çeşitli İstanbul anaokulları, diğer şehirlerde olduğu gibi eğitim için en iyisini düşünen, en iyisi için uğraşan ve buna gönül vermiş insanların emekleri ile kurulan okullar olmuştur. Bu okullarda eğitim alan çocuklarını kendi geleceklerine en iyi şekilde hazırlamak isteyen anne-babaların, zaman içinde hem hassasiyetleri hem de bilinç düzeyleri artmıştır.

Eğitim için alternatifler arttıkça sorumluluk sahibi ebeveynlerin de seçim yapma konusundaki kriterleri hassaslaşmıştır. Sınavlara iyi hazırlıyor olması yetmemiş, hangi alana yoğunlaşılıyorsa, o alanda eğitim veren ve akademik geçmişi iyi olan okullar tercih edilmeye başlanmıştır.

Gaziosmanpaşa özel anaokulları

Anaokulu, çocuğun kendisini “birey” olarak hissetmeye ve ifade etmeye başladığı yerdir. Kimi çocuklar annelerinin babalarının yanlarından ayrılmasını istemezken kimi çocuklar da okul kapısından içeri girer girmez arkalarını dönüp ebeveynlerine el sallamaktadırlar. Atabek Anaokulu, her bir çocuğa aynı pozitif yaklaşım ile davranır. Bilginin araştırılarak bulunması gerekliliğini savunan Atabek Koleji, bunu anaokulundan itibaren öğrencilerine aşılar. Paylaşımcı, çevresine ve doğaya duyarlı, diğer insanlara saygılı, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı evlatlar yetiştirmek için öğretmenlerinin de öyle olması gerekmektedir. Atabek Koleji’nde eğitimciler de bu anlayışı önceler.