Kampüste Yaşam

15 bin arsa m2 üzerine kurulu Atabek Okulları’nda 24 bin m2 kapalı alan bulunmaktadır.

Anaokulunda her bir derslik en fazla 4 yaş grubunda 11, 5 yaş grubunda 12 öğrenci; ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi’nde ise her bir derslik en fazla 24 öğrencinin göreceği şekilde tasarlanmıştır.

Atabek Okulları öğrencilerini anaokulundan mezuniyete sporu yaşam biçimi haline getiren sağlıklı bireyler olmalarını hedefler. Bu doğrultuda haftalık ders programındaki spor saatlerini okulumuzun açık ve kapalı salonlarında gerçekleştirmektedirler.

Okulumuzda; basketbol, futbol ve voleybol branşlarının gerçekleştirildiği açık sahaların yanı sıra 1 adet 650 m2 lik çok amaçlı kapalı spor salonumuz mevcuttur. Kulüp faaliyetlerini gerçekleştirdiğimiz spor salonumuzda jimnastik, bale, halk oyunları gibi aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca okulumuzun fuaye alanlarında bulunan masa tenisi ile öğrencilerin ders aralarında sosyalleşebildiği ve reflekslerinin güçlendiği özgüvenli, neşeli bir ortam oluşturmaktayız.

Çocuklarımızın bahçe oyun alanı da 7 bin m2’dir. Öğrencilerin doyasıya eğleneceği oyunlar oynayacağı çocuklarımızın güvenliği konusunda her türlü ayrıntının düşünüldüğü aktivite alanlarında öğrencilerimizin eşliğinde hem öğrenecek hem de doyasıya eğlenecekler. Okulumuzun bahçesi yeşil alanlar, ekoloji bahçesi, spor sahaları ve anaokulu sınıfının oyun parkı ile çevrelenmiştir.

Akıl oyunları atölyemiz; öğrencilerin zeka gelişimlerine fayda sağlayacak şekilde dizayn edilmiş 30-35 m2 atölyemizde stratejik düşünme becerileri ve üretkenlik ile ilgili oyun gruplarımızla akıllı tahta eşliğinde 22 kişilik sınıf mevcuduyla ders işlenmektedir.

  • Mangala
  • Reverse
  • @-Bitz-Pattern Play
  • Kapla
  • Soma Küpü
  • Sikippty

 

Atabek Okulları’nda fizik, kimya, biyoloji ve fen laboratuvarlarımız mevcuttur. Okulumuzda laboratuvarlar yüksek teknolojinin gerektirdiği tüm laboratuvar malzemeleriyle mikroskop, doküman, bilgisayar ve akıllı tahtalar ile donatılmış laboratuvarların fiziki yapıları ve teknik donanımları ile deney yapmaları zevkli hale gelmektedir.

Okulumuzda ayrıca Bilgisayar ve Teknoloji Laboratuvarı da ayrı ayrı düzenlenmiştir.

 

Okulumuzda çocuklarımızın kendilerini her alanda gerçekleştirebilecekleri “Ekolojik Bahçe” mevcuttur.

Öğrencilerimiz dersleri tarım, çevre, doğa konularında uygulamalı olarak oynayarak, eğlenerek görme imkanı buluyor. Öğrencilerimiz ekolojik bahçede hem yaşadıkları çevreye karşı farkındalıkları, sorumluluk bilinçleri ve merak duygusu gelişen bireyler haline geliyor hem de bitkilerin nasıl yetiştiklerini doğal ortamda görüyorlar.

 

Atabek Okulları’nda öğrencilerin hayvanları daha yakından tanıması ve sevmesi amacıyla “Bıldırcın, keklik, tavuk, ördek, horoz, balık, köpek, tavşan, hindi, kaplumbağa” gibi türlerin bulunduğu Hayvanat Bahçemiz bulunmaktadır.

 

Atabek Okulları’nda öğrencilerimize maksimum 24 kişilik sınıflarda yüksek standartlarda eğitim veriyor ve öğrencilerimizin daha kaliteli bir eğitim alabilmeleri için sınıflarımızı “Dikkat Yoğunluğu” ilkesini göz önüne alarak onların azami konsantrasyonlarını sağlayan ergonomik özellikte üretilmiş PPC’nin vücut ısısına duyarlılığı ile çabuk ısınan kaygan olmayan ortopedik sırt kavisini dikkate alarak çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerini düşünerek ortopedisyenlerin önerisi doğrultusunda sıra ve masalar seçilmiştir.

Ayrıca okulumuzda her sınıfın öğrencisine ait kişisel dolap ve raf bulunmaktadır. Okulumuzun bütün sınıfları “Akıllı Tahta” ile donatılıp “Akıllı Sınıf” özelliği taşımaktadır.

 

Okulumuzda Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi’nin spor ve sosyal faaliyetlerinin gerçekleştirildiği “Görsel Sanatlar, Müzik, Spor ve Sosyal Faaliyetlerinin gerçekleştirildiği “Görsel Sanatlar, Müzik, Drama, Dans, Bale, Zeka Oyunları, Robotix” atölyeleri mevcuttur.

Okulumuzda müzik dersleri ve enstrüman çalışmaları ile yaptığımız etütler ve eğlenceli çalışmalarla çocuklarımızın öncelikle kas sistemlerinin gelişmesi ve hayal gücünü de kullanarak el ayak koordinasyonunu sağlaması ve aynı zamanda temel müzik eğitiminin verilmesi amaçlanmaktadır.

Müzik atölyesinde öğrenciler keman, davul, gitar, piyano, batari gibi enstrümanlarla çalışmalar yapmaktadır.

Çocuklarımızın eğitim ve öğretiminde iyi bir beslenme önemli yer tutmaktadır. Okulumuzun yemek hizmetleri özenle seçilmiş malzemeler kullanılmakta ve yemeklerin hazırlanmasının sağlığa uygun olmasına dikkat edilmektedir.

Yemek listeleri aylık olarak diyetisyen tarafından kalori hesapları dikkate alınarak hazırlanıp öğrencilerimize sunulmaktadır.

Kampüste Yaşam

Tüm gelişmeler

Atabek TV

Daha Fazlası

Daha Fazla Bilgi Alın

Yarının seçkin ve yüksek donanıma sahip nesilleri arasında yer almak için şimdiden iyi bir eğitim şart. Çocuğunuzun doğru öğrenme ve topluma daha kolay entegre olabilmesi için Atabek’li olmasına imkan tanıyın.