Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Özel Atabek Koleji’nin yurtdışı eğitim danışmanlığıyla, öğrenci ve velilerimizin yurtdışında eğitim planlarıyla ilgili atölye ve programlar gibi bir çok çalışmalar yapıyoruz.

1
Akademik Zenginleştirme
Yaz aylarında, dünyanın önde gelen liselerinin ve üniversitelerinin bünyesinde İngilizce veya ilgi duyduğu alan ile ilgili akademik çalışma kamplarıdır.
2
Atölye Çalışmaları
Öğrenciler ve öğretmenler için düzenlenen atölye çalışmalarıdır; •Essay Writing •Reference Letters •Admission Process and Application Tips •Pathways to Universities Abroad •Standardized Tests: SAT, GRE, TOEFL, IELTS
3
College Tour
İstekli öğrenciler için belirli tarihlerde, saygın Amerika ve Kanada üniversitelerine düzenlenen turlardır. Öğrenciler hem hayallerindeki üniversiteleri yakından tanıma hem de kabul ofisi yetkilileri ile görüşme fırsatı yakalarlar.
4
Globalise Programları
İstekli ve gerekli şartları karşılayan öğrencilerin saygın Amerika ve Kanada liselerine yerleştirme programıdır. Programla ilgilenen her bir öğrenci ve velileri ile bire bir mülakatlar yapılır.
5
Üniversite Danışmanlığı
Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için seminer ve atölye çalışmalarıdır. Başvuru süreci başından sonuna akademik danışmanlarla birlikte yürütülür.
6
Çift Diploma Programı
Türkiye’de üniversiteye hazırlanırken, aynı anda yurtdışı eğitimiyle ilgilenen öğrenciler 12+1 sistemi ile Amerika ve Kanada’da mezuniyet sonrası eğitim alabilirler. Eğitimin ardından ikinci bir lise diplomasına sahip olunur ve ayrıca spor ve sanat dallarında da gelişim sağlanır.
7
Lise Değişim Programları
Türkiye’nin en büyük öğrenci değişim programıdır. Ortaöğretim öğrencileri yarım dönem ya da bir eğitim yılı yurt dışında lise eğitimi alır.
8
Öğretmen Değişimi
Mevcut İngilizce öğretmenlerinin ihtiyaç duyduğu meslek içi eğitim konularında, yurt dışından gelen danışmanlarla yapılan ve sonunda sertifika verilen çalışmalardır.
9
Test Hizmetleri
Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu yurtdışı eğitimi ile ilgili ölçme ve değerlendirme testleri için (SAT, SAT Subject, TOEFL) gerekli bağlantıları sağlar.
10
Birleşmiş Milletler Programı
United Nations International School tarafından BM binasında düzenlenen, tüm dünyadan 800 öğrencinin davet edildiği ve 12 öğrencinin konuşma yaptığı uluslararası bir organizasyondur.